MENÜKONGREYE --- GÜN KALDI
Bilimsel Program Detaylı Bilgi
Bildiri Özetleri Detaylı Bilgi
Kayıt & Konaklama Bilgileri Detaylı Bilgi
Önemli Tarihler
  • İndirimli Kayıt & Konaklama Son Ödeme Tarihi
    31 Mart 2020
  • Bildiri Son Gönderim Tarihi
    14 Eylül 2020

Kongreye Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Çatısı altında olmaktan gurur duyduğumuz, 900’den fazla üyesi bulunan ve son yıllarda yüzlerce üyesini yurtdışı uzun süreli eğitim programlarına göndererek ülkemizde bu alanda ilkleri başarmış bir derneğin üyeleriz. Yönetim kurullarımız ülkemizin dört bir köşesinde çalışan üyelerimizi 40’dan fazla ilimizde yerinde ziyaret etmiştir. Onların sorunlarını dinlemiş özlük ve mesleki haklar konusunda merkezi otorite ve hukuk önünde mücadele etmiş ve ciddi kazanımlar elde etmiştir. Üyelerimizin mezuniyet sonrası donanımını geliştirmek için lokal, ulusal bilimsel toplantılar düzenlemiş, ‘mistake serisi’ gibi basılı yayınlar hazırlamış ve araştırma projelerine maddi destekler sağlamıştır. Üyelerimizin gelişimi için harcanan kaynaklar yerini bulmuş ve bu faaliyetler diğer branşlar ve endüstri tarafından hayranlıkla karşılanmış ve takdir edilmiştir. Bu durum derneğimizin düzenlediği organizasyonlara endüstri desteğinin artmasını sağlamıştır.

Değerli meslektaşlarım, Türk Gastroenteroloji Derneği’nin ev sahipliğinde ülkemiz gastroenterolojisinin en önemli ve en yüksek katılımlı organizasyonu olan 37. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 8. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi 24-29 Kasım 2020 tarihleri arasında Sueno Otel & Kongre Merkezi Belek, Antalya’da yapılacaktır. Yönetim kurulumuz 37. UGH kongre başkanlığını Prof. Dr. Macit Gülten’e vermiştir. Kongre sekreterliklerini Prof. Dr. Murat Aladağ ve Prof. Dr. Mevlüt Başkol, Kurs koordinatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Yalnız ve Doç. Dr. Zahide Şimşek üstlenmişlerdir. Kongremizde Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği ile birlikte program yapacağız. Bu birlikteliğin kongremizin bilimsel içerik ve katılımını güçlendireceğine inanıyoruz.

Acenta olarak, daha önceki yıllarda da başarılı bir şekilde kongrelerimizi düzenleyen ülkemizin deneyimli organizasyon firmalarından olan DMR organizasyon ile çalışacağız. Onların çok başarılı bir organizasyon gerçekleştireceklerine olan inancımız tamdır.

Düzenleme kurulumuz, Gastroenterologlar, Gastrointestinal Cerrahlar, İç Hastalıkları Uzmanları, Aile Hekimleri gibi çeşitli alanlardan katılımcılarımıza hitap edecek genişlikte zengin ve yüksek kalitede bilimsel içerik hazırlamaktadır. Gastroenterolojinin sıcak konuları yanı sıra temel başlıklar da tartışılacaktır. Oturumlarda Türkiye’den ve dünyadan konularında söz sahibi olan konuşmacılar yer alacaktır.

Katılımcılarımızın gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalardan oluşan bildiriler hakemlerimiz tarafından değerlendirilip Sözlü ve Poster Sunumuna kabul edilecektir. En yüksek puanı alan Sözlü ve Poster Bildirilerine ödül verilecektir.

Doyurucu bilimsel program yanı sıra arkadaşlarımızla buluşarak özlem gidereceğimiz ve keyifle vakit geçireceğimiz bir sosyal programımız olacaktır. Bu kongrede sizleri aramızda görmek ve bilgilerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Birol ÖZER
TGD Yönetim Kurulu adına
Devamını Oku
Türk Gastroenteroloji Ailesi’nin Değerli Üyeleri,

Bu yıl Türk Gastroenteroloji Derneği tarafından organize edilen Ulusal Gastroenteroloji Kongremizi 37. kez düzenliyoruz. Verimli geçeceğine inandığımız, bilimsel yönden zengin, kaliteli ve güncel bir organizasyonu Gastroenterologlar, Gastroenteroloji Cerrahları, Genel Cerrahlar, İç Hastalıkları uzmanları ve Aile hekimlerinin katılımları ile geniş bir yelpazede gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yurtiçi ve yurtdışından katılacak her biri kendi alanlarında deneyimli ve çok değerli bilim insanları ile birlikte gelişimi ve etkisi büyük bir hızla ile artan Gastroenteroloji alanındaki yenilikleri, güncel gelişmeleri, bilimsel platformlarda paylaşmayı ve tartışmayı amaçlıyoruz.

“37. Ulusal Gastroenteroloji Haftası” olarak, 8. Gastroenteroloji Cerrahisi kongresi ile birlikte gerçekleşecek bu organizasyonu 24-29 Kasım 2020 tarihleri arasında, Antalya Sueno Otel Kongre Merkezinde gerçekleştireceğiz. Kongre bilimsel programında, bilimsel araştırmaların yer aldığı sözlü ve poster sunumları, kurslar, konferans ve bilimsel oturumlar yer alacaktır. Gastroenterolojinin spesifik alanlarında aktivite gösteren dernek ve çalışma gruplarının da katılımları bize ayrıca güç verecektir. Mesleğimizi sürdürürken her zaman yanımızda olan hemşire arkadaşlarımız için ayrıca hazırlanmış eğitim programları bu yıl da devam edecektir.

Kongremizin gastroenteroloji ailesi için keyifli, yararlı ve başarılı geçebilmesi için en önemli unsurun “sizlerin katılımı” olduğu bilinci ile hepinizi 37. Ulusal Gastroenteroloji Kongresine bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Macit GÜLTEN
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Devamını Oku